Četvrtak, 19 Listopad 2017 19:53

DANI KRUHA I DANI ZAHVALNOSTI BOGU ZA PLODOVE ZEMLJE

U četvrtak 19.10.2017, u našoj školi je obilježen “Dan kruha i dan zahvalnosti Bogu za plodove zemlje“. Taj dan nas uvijek podsjeti kako trebamo biti zahvalni Bogu za dar osobnog života i prirode od koje svi imamo hranu. Veliki broj naših učenika je donio za taj događaj voće, povrće, kolače, zimnicu, pekmeze i druge domaće specijalitete kao što su domaći kruh, sirevi, kobasice, kulen, razni sokovi... I zato vam HVALA. Svim roditeljima zahvaljujemo na trudu a posebno mamama i bakama koje su svojim vrijednim rukama sve to pripremile i koje brižno čuvaju stare domaće recepte. Slušali smo tamburicu, harmoniku i brač, pjevali pjesme i bećarce, plesali slavonsko kolo a bilo je i potcikivanja, šale i skečeva. Hvala svim učenicima koji su svojim trudom, pjesmom, plesom i narodnim nošnjama učinili ovaj dan radosnim i sretnim.

Zajedno s manifestacijom Dani kruha održan je i projekt Zdrav doručak gdje su učenici ugostiteljske struke pripremali zdrave smoothie od voća i povrća te pravili palentu s jogurtom, omlet i druga jela od jaja.

Ne daj, Slavonijo

Slavonijo sto si kome kriva
kome smeta sto tambura svira
kom' su kriva tvoja polja ravna,