Utorak, 13 Lipanj 2017 12:32

Opasnost od stranca

Tena Pavlović, učenica 2.a razreda, predstavila  je 5. i 6. 6. 2017. god. na Vijeću učenika strip „Opasnost od stranca“.  Strip opisuje niz situacija u kojima se našao mladić Shane  s kriminalcem Nigelom. Strip je nacrtan u manga stilu.

Tena je pojasnila kako je manga u svijetu poznata kao izraz koji označava tiskane stripove stvorene u Japanu. Zanimanje za japansku školu stripa započelo je još u nižim razredima osnovne škole te joj  je ono glavna inspiracija i danas. Učenica je strip „Opasnost od stranca“ originalno napisala na engleskom jeziku te ga je prevela i na hrvatski jezik.

Nakon upoznavanja likova i radnje stripa, učenici su odigrali interaktivni digitalni kviz. Najuspješnijim učenicima podijeljene su prigodne nagrade. Na panoima u holu škole mogu se vidjeti  Tenini radovi. Tena, učenica s teškoćama, ovaj je projekt ostvarila uz pomoć učenika u razredu Mihaele Devčić, Kristijana Banovića, Ane Čočić i psihologinje.

IMAG0274