Ponedjeljak, 12 Lipanj 2017 18:44

Školi odobren EU projekt mobilnosti za učenike

Agencija za mobilnost i programe EU, u okviru programa Erasmus+, ključna aktivnost 1, odobrila je Obrtničkoj  školi projekt mobilnosti za učenike. Projekt naziva:

„Učenje na radnom mjestu za učenike strukovne škole“, Agencija će financirati s ukupnim iznosom od 43 160 €. Projekt traje 12 mjeseci od 1.6.2017. do 31.5.2018. U okviru projekta 20 učenika naše škole, provest će dva tjedna na stručnoj praksi u Padovi.

Stručna praksa u Italiji organizira se za 8 učenika zanimanja modni tehničar, 4 učenika zanimanja kuhar, te 8 učenika zanimanja turističko hotelijerski komercijalist. Učenici će stručnu praksu provesti u različitim poslovnim subjektima: tvrtkama, modnim atelijerima, restoranima, slastičarnama i hotelima, a kako bi usvojili što više različitih znanja i vještina. Navedene poslovne subjekte će osigurati partneri domaćini Tecna i Istituto Ruzza. Tecna za učenike koji se obrazuju za zanimanja kuhar, te turističko hotelijerski komercijalist, a Istituto Ruzza za učenike koji se obrazuju za zanimanje modni tehničar.

Cilj projekta je unapređenje strukovnih znanja i vještina, te osobni i profesionalni razvoj koji će omogućiti lakše uključivanje na tržište rada, te veću konkurentnost naših učenika na tržištu rada.

Planirani termin mobilnosti je 3.3.2018.-18.3.2018. Prijava učenika zainteresiranih za mobilnost, te kriteriji odabira učenika bit će objavljeni na web stranici škole početkom rujna.

Koordinatorica: Sanja Špehar, prof.

erasmus logo