Četvrtak, 03 Prosinac 2015 10:12

Radionica Obrtničke škole i OŠ Julije Kempfa

Vrlo zanimljivu radionicu organizirale su u suradnji dvije škole, OŠ Julija Kempfa i Obrtnička škola Požega, kroz projekt „Prilika za sve“ u koju su uključeni i učenici s posebnim potrebama koji od prvog do osmog razreda pohađaju upravo ovu osnovnu školu. – Riječ je o projektu čiji su nositelji defektolozi koji predaju učenicima s posebnim potrebama, a mi iz redovnih razrednih odjeljenja im pomažemo. Znači svaki naš razred pomaže jednom njihovom razredu. Tako zajednički organiziramo i radionice, izrađujemo predmete koje ćemo ponuditi našim građanima zadnjeg dana projekta 27. studenog, a od sredstava dobrovoljnih priloga pokrećemo uređenje dotrajale prilazne rampe u našoj školi za učenike u posebnim potrebama. Današnju radionicu radimo zajedno s učenicama tekstilne struke na Obrtničkoj školi, a na radionici šivanja izrađujemo razne ukrase za sv. Nikolu i Božić – istakla je Martina Hamžik, učiteljica 3. d, koja je pozvala građane da se odazovu zadnjeg dana projekta i uzmu nešto od ukrasa.

Opširnije..