Utorak, 11 Travanj 2017 10:17

Uspješno završeno državno natjecanje „Dani odjeće, obuće i kožne galanterije 2017.“

Obrtnička škola u Požegi od 06.-08. travnja bila je domaćin jubilarnog 20-og natjecanja Dani odjeće i 10-og natjecanja Kožni galanterist. Na natjecanju su sudjelovali učenici iz 14 škola koje obrazuju učenike u sektoru tekstila i kože. Učenici su se natjecali u 6 disciplina: krojač, modna kolekcija krojača, modni tehničar, dizajn odjeće, kolekcija modnog dizajna, te dizajn obuće i kožne galanterije. Tema natjecanja bila je  „Rubina“, neiscrpno vrelo inspiracije za mlade i kreativne natjecatelje.  Bogatstvo i raznolikost unikatnih radova galanterista i obućara predstavljeno je na smotri radova, a  modne kolekcije krojača, modnih tehničara i dizajnera odjeće prikazane su na završnoj modnoj reviji u koncertnoj dvorani Glazbene škole pred 300-tinjak posjetitelja. Učenice naše škole natjecale su se u tri discipline i postigle izuzetan uspjeh. Mirjam Savić, 4.a razred natjecala se u disciplini Modni tehničar i osvojila zlatnu medalju; mentorica Vera Tomić Žager, Ana Marija Knežević, 3.b natjecala su u disciplini Modna kolekcija krojača i osvojila srebrnu medalju; mentorica Katarina Bajt i učenica Ivana Marović, 3.b natjecala su u disciplini Krojač-Izrada odjeće, te osvojila srebrnu medalju; mentorica Katica Ošust. Čestitamo učenicama i mentoricama na izvrsnom rezultatu.

Više fotografija na fb Moda i TekSTIL