Međužupanijsko natjecanja u disciplini soboslikarstvo

8ca66b03-c32d-4e6e-b024-9a4fafc6ec07

Obrtnička škola Požega bila je četvrti put domaćin Međužupanijskog natjecanja u disciplini soboslikarstvo. Sudjelovalo je sedam učenika iz sljedećih županija: Koprivničko-križevačke, Vukovarsko-srijemske, Osječko-baranjske, Požeško-slavonske i Međimurske županije.

Ravnateljica Iva Šnajder dočekala je učenike i mentore u prostoru restorana Obrtničke škole. Članovi prosudbenog povjerenstva su bili prof. Domagoj Krip iz Obrtničke škole Požega, prof. Mara Brdar iz Srednje strukovne škole Antuna Horvata iz Đakova te prof. Antonija Vidović također iz Obrtničke škole Požega.

Zadatak natjecanja bio je precizno nacrtati mrežu kvadrata i u njoj zadani crtež, obojati prema zadanom predlošku te precizno postaviti i obojati prema zadanim predlošcima.

Učenici nisu imali nimalo lak zadatak jer je trebalo ispuniti puno uvjeta, kao što su točnost crteža, kvaliteta boja, preciznost rada, čistoća radne površine itd.

Nakon završetka natjecanja i objave rezultata, ravnateljica Iva Šnajder podijelila je priznanja i zahvalnice svim učenicima i mentorima.

Najuspješniji je bio učenik 2. razreda iz Obrtničke škole Požega, Marko Njerš (mentorica Jasna Vargaš Mautner). Drugo mjesto je osvojio Ivan Prpić, učenik 3. razreda Srednje strukovne škole iz Vinkovaca (mentorica Melita Matijević), a treće mjesto pripalo je Luki Majhenu, učeniku 3 razreda Srednje strukovne škole iz Đakova (mentorica Patricija Drenjančević).

Čestitamo svim učenicima i mentorima!

Dani Frankofonije na Obrtničkoj školi
POSJET GRADSKOJ KNJIŽNICI