DANI HRVATSKOG KULINARSTVA I KAMELIJA KUP

WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.44.13

Sudjelovali smo na Kamelija kupu u Osijeku, natjecanju učenika ugostiteljskih zanimanja, i to u disciplinama Kuharstvo, Slastičarstvo i Posluživanje u sklopu Dana hrvatskog kulinarstva, najznačajnije manifestacije kulinarske struke u Hrvatskoj!

U disciplini Kuharstvo našu školu su predstavljali Helena Bobinac (3.fg) i Josip Domazet (3.fg) pod mentorstvom nastavnika Đure Đukića.

U diciplini Slastičarstvo natjecala se Elizabeta Maruna (3.fg) pod mentorstvom nastavnice Andreje Katarine Uremović.

U disciplini Barista natjecala se Aneta Jozak (3.h) pod mentorstvom nastavnice Helene Bunjevac Grahovac.

Na natjecanju su sudjelovali učenici iz cijele Hrvatske – više od 20 srednjih strukovnih škola sa 65 učenica/učenika pod budnim okom 50 mentora.

Učenica Aneta Jozak osvojila je 2. mjesto u pripremi i posluživanju espressa i kapučina, a učenici u disciplini Kuharstvo i disciplini Slastičarstvo osvojili su 4. mjesto.

Natjecanje koje je bilo popraćeno nizom radionica, masterclassova, prezentacija i degustacija održavalo se u Gospodarskom centru u Osijeku od 20.-24.11.2023. godine.

Čestitke učenicima i mentorima

Obavijest o provedenom natječaju