Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

LUTKARSKA PREDSTAVA ZA ČLANOVE UDRUGE MALI PRINC

IMG_5005

Povodom 16. Tjedna psihologije, koji se uobičajeno održava u veljači, s posebnom radošću smo 17. 2.2023. godine održali lutkarsku predstavu „Gospođa Holle" Braće Grimm za članove Udruge „Mali princ" – Udruge roditelja, djece i osoba s poteškoćama šireg autističnog spektra. U planiranju ove aktivnosti imali smo na umu kako emotivna komponenta umjetničkih aktivnosti može doprinijeti izražavanju i regulaciji emocija te na taj način imati pozitivne učinke na mentalno zdravlje djece. Lutkarsku predstavu izveli su učenici naše škole Barbara Vuković (2.h), Eni Živković (2.h) i Petar Vrgoč (3.h) uz mentorstvo nastavnice J. Matoković, S. Špehar i J. Grabusin. U stvaranju lutkarskog kazališta povezale su se različite struke pri čemu su učenici u zanimanju stolar načinili drvenu konstrukciju, učenici u zanimanju soboslikar oslikali kazalište, a učenice u zanimanju krojač i modni tehničar načinile kazališne lutke dok je nastavnica hrvatskog jezika uvježbala predstavu s učenicima. Ovu aktivnost je psihologinja Obrtničke škole, Iva Zrinščak ostvarila u suradnji s kliničkim psihologinjama Opće županijske bolnice u Požegi.

Rang lista kandidata
Učenice Obrtničke škole srebrne na međunarodnom sa...