Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

MJESEC HRVATSKE KNJIGE I ŠKOLSKIH KNJIŽNICA

naslovna

Mjesec hrvatske knjige tradicionalna je i najveća manifestacija u Hrvatskoj posvećena knjizi i čitanju, a obilježava se od 15. listopada do 15. studenog. Ove godine vodi se motom „Misli na sebe – čitaj!". Listopad je, također, Međunarodni mjesec školskih knjižnica – godišnja proslava školskih knjižnica diljem svijeta kada koristimo priliku da istaknemo važnost školskih knjižnica i knjižničara. Povodom toga, knjižničarka je učenike prvih razreda upoznala sa školskom knjižnicom i knjižničnom građom te pritom stavila naglasak na važnost čitanja te, u suradnji s učenicima, izradila prigodan pano u školskom holu. Učenici su, također, izradili i ukrase kojima su uredili školsku knjižnicu te u nju unijeli dašak jeseni.

Kako bi potaknule i što više oživjele kulturu čitanja, uključile su se i učenice zanimanja modni tehničar koje su inspiraciju za svoj kreativni rad pronašle u ljubavnom romanu Jane Austen „Ponos i predrasude". Inspirirane romanom i njegovim likovima stvorile su modne kreacije koje su izradile od odbačenih materijala kako bi promatrače potakli na doživljaj lijepoga, kreativnost, na važnost čitanja kao i na svijest o održivosti i nužnosti reciklaže u današnjem vremenu. 

POSJET INTERLIBERU
Natječaj za popunjavanje radnog mjesta