Svjetski dan osoba s Down sindromom

carape-6

U znak podrške osobama s Down sindromom 22. ožujka učenici Obrtničke škole nosili su šarene čarape i sve obilježili s nekoliko slika. Time su ukazali na njihovu posebnost i poštivanje različitosti i jedinstvenosti svih nas.

U čitavom svijetu se dan podrške osobama s Down sindromom obilježava 21. ožujka i prvi put je obilježen u Singapuru 2006. godine. Zanimljiva je činjenica kako je upravo ovaj datum simboličan. Točnije, umjesto dva kromosoma (od svakog roditelja po jednog) osoba s Down sindromom ima tri kromosoma na 21. paru kromosoma.

Downov sindrom jedan je od najčešćih genetskih poremećaja te se prosječno pojavljuje kod jednog od 650 djece.

Osobe sa sindromom Down dio su naše zajednice i obilježavanjem Svjetskog dana želimo potaknuti ljude za veće poštivanje njihovih prava. Ukoliko se trudimo oko svakog pojedinca, bez predrasuda i s većim razumijevanjem možemo također i poboljšati kvalitetu života osoba sa sindromom Down. 
Lista kandidata pozvanih na testiranje
Natječaj za popunjavanje radnog mjesta
© 2015 Obrtnička škola Požega - design by Medialive