Krojač

• Krojač nudi profesionalne usluge u izradi i korekciji odjeće pomoću suvremene opreme, alata i uređaja. Odjeću izrađuje po tjelesnim mjerama i osobnim zahtjevima kupca. Savjetuje kupce o odabiru materijala i modela na temelju građe tijela i aktualnih modnih kretanja. Pri izradi odjeće primjenjuje različite tehnike ukrašavanja tkanina i odjeće: vezenje, izrada i ukrašavanje aplikacijama, pozamanterijom i drugo. Oblikuje i korigira odjeću prema željama kupca.
  • Krojač sa stečenim kompetencijama može uspješno raditi u modnim tvrtkama, modnim salonima, obrtničkim radionicama, prodavaonicama odjeće, tekstila i drugih modnih proizvoda. Osim toga može raditi u različitim granama proizvodnje i usluga koje imaju potrebu za osobom koja posjeduje znanja i vještine o upotrebi i svojstvima tekstilnih materijala, te konstrukciji i izradi proizvoda od tekstila kao što je područje kostimografije, područje ugostiteljstva u dijelu održavanja proizvoda od tekstila, području drvoprerađivačke industrije koja se bavi proizvodnjom tapeciranog namještaja, automobilske industrije u izradi presvlaka za sjedišta i drugo.

krojac1

Nakon završene srednje škole, učenik će biti sposoban:

• prepoznati i primijeniti tekstilne materijale
  • konstruirati i modelirati modne proizvode
  • korigirati i redizajnirati modne proizvode
  • izraditi modne proizvode

krojac2

Nakon završene srednje škole, učenik ima mogućnost:

• zaposliti se u struci
  • položiti pomoćnički ispit, te nakon 2 godine staža u struci položiti majstorski ispit koji omogućuje otvaranje i vođenje vlastite djelatnosti

krojac3

krojac4