Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Modni tehničar

 • Modni tehničar je novi strukovni program nastao u suradnji s poslodavcima i zahtjevima tržišta rada. Tijekom školovanja osim obaveznih, učenik ima mogućnost odabrati strukovne izborne predmete ovisno o vlastitim interesima i afinitetima, a s ciljem postizanja više razine određenih kompetencija kao što su dizajn, CAD/CAM tehnologije, kostimografija, tradicija i kulturna baština ili poduzetništvo.
 • Modni tehničar sa stečenim kompetencijama može uspješno raditi u modnim tvrtkama, modnim salonima, prodavaonicama odjeće, tekstila, obuće i drugih modnih proizvoda, te u tvrtkama koje se bave razvojem modnih proizvoda. Osim toga može raditi u različitim granama proizvodnje i usluga koje imaju potrebu za osobom koja posjeduje znanja i vještine o upotrebi i svojstvima tekstilnih materijala, te konstrukciji i izradi proizvoda od tekstila kao što je područje kostimografije, područje ugostiteljstva u dijelu održavanja proizvoda od tekstila, području drvoprerađivačke industrije koja se bavi proizvodnjom tapeciranog namještaja, automobilske industrije u izradi presvlaka za sjedišta i drugo.

modni1

Nakon završene srednje škole, učenik će biti sposoban:

 • izraditi kolekciju prema zahtjevima modnog tržišta
 • prepoznati i primijeniti tekstilne materijale
 • konstruirati i modelirati modne proizvode
 • primijeniti suvremene računalne alate i programe u dizajnu i konstrukciji modnih proizvoda
 • izraditi modne proizvode
 • planirati i pratiti proizvodni proces
 • razviti poduzetničku ideju
 • primijeniti znanja i vještine za vođenje vlastite modne tvrtke

modni2

Nakon završene srednje škole, učenik ima mogućnost:

 • zaposliti se u struci
 • položiti ispite državne mature, te studirati na različitim fakultetima i veleučilištima
 • položiti majstorski ispit koji omogućuje otvaranje i vođenje vlastite djelatnosti

modni3

modni4