Službeni internet portal Obrtničke škole u Požegi

obrtnicka banner top2

Istaknuto 

Dan europskih autora – akcija Čitanje u školama

1

Učenice 3.a razreda zajedno s knjižničarkom obilježile su Dan europskih autora (Day of European Authors), novu inicijativu Europske komisije koja se prvi put obilježava ove godine 27. ožujka. Učenice su čitale dijelove romana Ivana Aralice „Put bez sna" iGustavea Flauberta „Gospođa Bovary" te razgovarale o važnosti i dobrobiti čitanja te svojim čitalačkim navikama.

Ciljevi inicijative su promicanje europskih autora kroz aktivnosti koje u svim državama članicama provode aktivni akteri književnog sektora te poticanje čitanja, posebno u školama. Akcija 'Čitanje u školama' uključuje paralelna događanja u srednjim školama diljem država članica EU te su škole pozvane da organiziraju sesije čitanja naglas.

#ReadWithEurope

Rang lista kandidata
Radionica za učenike - hladna jela za buffet stol