Noć knjige 2024.

naslovna

U utorak 23. travnja obilježili smo Noć knjige u našoj školi prikazivanjem prigodnog dokumentarnog filma „Prije potopa" za učenice 3.a, 3.bc i 4.a razreda. U školskoj knjižnici održan je Sajam otpisanih knjiga kojim smo skupili malu, ali našoj knjižnici vrijednu donaciju za narudžbu novih knjiga. Školska knjižničarka izradila je i prigodan pano u holu škole kako bi podsjetila učenike i djelatnike škole na važnost čitanja knjige.

Ovogodišnja tema Noći knjige„Kad je prizma kataklizma : knjige za izazovna vremena" potaknula nas je na promišljanje kako se nosimo s izazovnim vremenima, kakve nam odgovore na suvremene prijetnje nude književnost i znanost te kako možemo, zahvaljujući onom što čitamo u knjigama, mijenjati sebe, a onda i ishode koji su pred nama.

Dan planeta Zemlje
Festival igranja povodom Međunarodnog dana obitelj...